TAIJI OSTRAVA - O TAI CHI,  PŘÍNOSY, TERAPEUTICKÝ ÚČINEK

Taijiquan...Tradiční čínské cvičení o kterém jste možná již slyšeli.Tchaj-ti je často spojováno se zdravím,neboť se jedná o cvičení,které má řadu zdravotních benefitů.

Taiji je považováno za čínské bojové umění,které vychází z taoistických principů jin a jang. Postupem času z rodinného stylu Chen taijiquan,který cvičíme v centru ZenTao vznikají další styly taiji jako je Yang,Wu,Sun a další.

Jak je výše zmíněno,taiji je bojové umění,ale popularita tai chi je dána především jeho léčebnými účinky. Oblíbenost taiči je také způsobena tím,že si každý může zvolit náročnost cvičení dle zdravotního stavu a věku. Díky této variabilitě můžete cvičit tajči bez nároku na fyzickou kondici nebo pohybových schopností. Tedy v ZenTao centru tomu tak je a u cvičení s Marcelem tak nemusíte mít žádné obavy.

Pomalu se pohybuješ pod korunami stromů, dýcháš, připadá ti, že spolu s lehounkým vánkem splýváš s přírodou v jejím léčivém rytmu. 
Tělo se pohybuje plynule, hladce a uvolněně, jako když vplouváš do nové, vše prostupující přírodní síly. Ocitáš se v jiném světě, v jiné době...

TAI CHI OSTRAVA - CO VÁM MŮŽE CVIČENÍ TAJČI V OSTRAVĚ PŘINÉST?

V centru ZenTao se vám otevře nová cesta k souladu mysli,těla a duše.Cesta, po níž můžete kráčet svým vlastním tempem tak dlouho, jak budete chtít.

Máte tak jedinečnou možnost cvičit ověřený způsob prevence a zároveň rozvíjet celkové zdraví.Cvičení taiči v Ostravě v ZenTao centru vám přinese vnitřní klid a uspokojíte potřebu po životní vitalitě, oprostíte se od tíže stresu a navrátíte se do vnitřní rovnováhy.

 

TAI-CHI ÚČINKY A PŘÍNOSY PRO ZDRAVÍ - POHYBOVÁ LÉČBA OSTRAVA

snížení rizika zlomenin,výronů a pádů
 • uvolnění, protažení a posílení všech svalových skupin 
 • pružnost šlach
pohybový aparát,bolesti zad a kloubů
 • prevence a odstranění bolesti v zádech
 • zvýšení hybnosti kloubů
 • centračně-stabilizační cvičení (ideální kloubní stabilita)
nervy aneb nervová soustava
 • koordinační schopnosti (koordinace pohybů)
 • psychofizické cvičení jako lék na uklidnění nervů
kardiovaskulární systém
 • hypertenze (upravuje vysoký tlak)
 • zlepšuje srdeční funkci (činnost srdce)

VAŠE MOTIVACE KE ZMĚNĚ, ZVYŠTE SI KVALITU ŽIVOTA V ZEN TAO CENTRU OSTRAVA

Udělat si čas pro sebe, mít lepší pocit a více si užívat život. Lépe vzdorovat stresu a mít více energie. Jak toho dosáhnout? Zdravým cvičením s Marcelem, cvičte taiči v Ostravě v centru ZenTao.

Čeká vás útulná cvičebna pro vaše cvičení, přátelská pohoda a Marcel, vlídný trenér s osobním až rodinným přístupem ke každému cvičenci

KURZY TAI CHI PRO ZAČÁTEČNÍKY I PRO TY CO JIŽ TAIJI ZKUSILI 

Čínská tělesná cvičení jako je cvičení tai-chi je bezpečná a účinná metoda pro udržování kondice v jakémkoliv věku! Nečeká vás však žádné fitness kardio cvičení, ale klidné relaxační cvičení a rekondice.