MŮJ PŘÍBĚH ANEB JAK MI BOLEST POMOHLA

Na vlastní kůži jsem pocítil, jak mi pomohlo a pomáhá taiji a čchi kung jako psychofyzické cvičení a jaké účinky na mé zdraví mají

DOBRÁ ZPRÁVA O BOLESTI

Jmenuji se Marcel a v Ostravě vyučuji čínská cvičení taijiquan a qi gong. Pomáhám lidem být zdravější,vyrovnanější,prostě kultivovat fyzické i duševní zdraví.

 

Dobrá zpráva o bolesti

Teď si myslíte,že jsem asi blázen... Jak bolest může působit jako dobrá zpráva,že? Jak bolest sama o sobě může pomoct?

Bolest totiž bývá impulsem ke změnám.Je to pro nás motivace, abychom převzali aktivitu a již neignorovali varovné signály.Musíme převzít zodpovědnost za své zdraví.

A právě čínská cvičení jsou užitečná v léčení a celkové pohodě.Nejlepší je být tzv. proaktivní, tedy cvičit předem,preventivně,ještě před tím,než se něco stane.

O MARCELOVI

Budu vás učit,budeme se společně setkávat na tréninku.Mé jméno je Marcel a jsem zakladatel a instruktor Zen Tao centra Ostrava. Trénuji od dětství.Nejprve judo a pak různá bojová umění,ale mezi 30 až 40 rokem se začali u mě projevovat první zdravotní problémy,které následně omezily moji činnost na poli bojových umění.

Nechtěl jsem se smířit s tím, že již nemohu cvičit a začal jsem hledat alternativu k mému dosavadnímu cvičení. A našel jsem čínská cvičení taiji a čchi kung.
Během praktikování těchto cvičení jsem zjistil, že se mi srovnal vysoký tlak, přestali bolesti bederní páteře a mám tak zdravá záda.

 ČÍNSKÁ MISTRYNĚ JAKO MŮJ PRAMEN PRO LEPŠÍ PRAXI

Učil jsem se vždy u instruktorů,kteří sami studovali u čínských mistrů.Po létech cvičení jsem se rozhodl i já jít přímo k prameni,kde bývá voda nejčistší,k prameni čínského cvičení. Mým pramenem pro lepší praxi je čínská mistryně Zhai Jun.

ZDRAVÍ

Časem jsem poznal nejen na sobě zdravotní efekt cvičení,ale i od mých cvičenců Zen Tao centra,že sami také poznávají zdravotní účinky čínského cvičení.Bolest zad ustupuje,krevní tlak se upravuje, pooperační bolesti rychle mizí, špatná stabilita těla je pryč,klouby jsou uvolněné nebo značný stres ustoupil do pozadí a psychika je vyrovnána...

Prostě spousta zdravotních benefitů ze cvičení,které mám přímo od zdroje - ne vyčteno z internetu,ale od sebe samého nebo cvičenců centra Zen Tao.To mě pohání dál a utvrzuje v tom,že jsem já i ostatní cvičenci centra na správně cestě.  

​​​​​​​Přečtěte si hodnocení cvičenců, kteří se mnou cvičí nebo cvičili  RECENZE chci zlepšit zdraví - jdu cvičit s Marcelem
Naše hodnocení na najisto.cz